Sesongavslutning Svea og Harestua 2022/23

Postet av Svea Skilag den 28. Apr 2023

Svea skilag og Harestua IL ski samla seg til felles sesongavslutning med premieutdeling for trippelrenn og klubbmesterskap, klapp og heder og ære, og ei trivelig stund med kaker og drikke!

Takk for sesongen 2022/23!




Sesongavslutning Svea og Harestua 2022/23

Postet av Svea Skilag den 20. Apr 2023

Sett av ettermiddagen på torsdag den 27. april! Det er premieutdeling kl. 1830 for trippelrenn på Svea for renna i regi av Svea og Harestua på Svea sportshytte, med premiering for alle som har deltatt på treninger eller trippelrenn i sesongen 2022/23!

Sesongavslutninga er altså for løpere fra både Svea skilag og Harestua IL.

I tillegg er det premieutdeling for klubbmesterskapet på Svea!



Storfint besøk på sesongavslutninga på Svea!

Postet av Svea Skilag den 7. Apr 2022

Anna Heggen fikk velfortjent heder fra både Lunner kommune ved ordfører Harald Tyrdal og fra Svea skilag på sesongavslutninga. Det har vært en kjempesesong for Anna med 5 NM-gull, stafettgull i jr-VM på Lygna og mange norgescupseiere og pallplasseringer. Hun er et godt forbilde og en god ambassadør for skilaget, for hjemstedet Harestua og for hele Lunner.

Det var premieutdeling for trippelrenn og klubbmesterskap på Svea og alle de ivrige skiløperne på Svea fikk velfortjente premier og heder.

Det ble også delt ut blomster til løypekjørere, husstyret, tidtaker, altmuligmenn. Et par trenere som takka for seg etter mange år fikk også påskjønnelse og blomster.

Svea skilag fyller 50 år 8. april og på dagen før dagen slapp Terje Olsen nyheten om at det vil bli ei skikkelig jubileumsfeiring til høsten. Litt feiring av 50-åringen ble det allikevel denne kvelden med supergod marsipankake, kringle og sjokoladekake.

Det ble en trivelig kveld på Svea!


En verdensmester og en borgermester: Anna Heggen og Harald Tyrdal

 

Årets premierte trippelrennutøvere. 
Fra venstre: Frida, Ida, Amalie, Hans Martin, Birk-Jardar, Aleksander, Aksel, Eirik, Andreas

 

Klubbmester G9 Andreas

 

Klubbmester G11 Aleksander

 

Klubbmester G12 Aksel, sølvvinner Eirik og for bronsjevinner Sigurd: Andreas

 

Klubbmester G13 Birk-Jardar, og sølvvinner Hans Martin

 

Klubbmester K17 Frida og sølvvinner Amalie

 

Kasserer og altmuligmann Terje Olsen overrekker påskjønnelser til avtroppende trenerduo

 

Mangeårig radarpar på treningsfronten Kari-Anne og Øivind

 

Lederen for Svea, Inge berømmer en av de viktigste bidragsyterne i klubben: løypekjører Jon Egil

 

Løypekjører Halvor ble også hedra, her representert ved svigersønnen Pål

 

Løyperydder og ved-dugnadist og ellers-altmuligmann Erik Olerud

 

Tidtaker Oddvar tok i mot ei lita oppmerksomhet på vegne av de som sitter i bua under skirenn og alle andre funksjonærer som gjør skirenn ute og inne mulig

 

Spent før et av kveldens mange høydepunkt

 

Ordfører Harald Tyrdal overrakte blomster og en gavesjekk fra Lunner kommune til Anna som takk for den fantastiske representanten hun er for Lunner, Svea skilag og Harestua, og for forbildet hun er for skisporten lokalt og nasjonalt!

 

Hedersorda ville nesten ingen ende ta, men det som tok lengst tid var nesten å ramse opp alle topplasseringene Anna har oppnådd i i årets Norgescup, Norgesmesterskap og Junior-verdensmesterskap i alle disipliner og i flere årsklasser!

 

Litt juging var det plass til

 

Sveas tre M19/20 år-Norgescup-deltakere på herresida, og viktige bærebjelker for Svea de siste åra: Emil Solan, Ole Marius og Simen

 




Husk premieutdeling og sesongavslutning torsdag 7. kl. 18.30!

Postet av Svea Skilag den 6. Apr 2022

Det blir premie til alle som har vært med på trippelrenn og klubbmesterskap!

Det blir også kake og feriring av både det ene og andre (og både den ene og den andre)! 






Premieutdeling og sesongavslutning torsdag 7. april kl. 18.30

Postet av Svea Skilag den 26. Mar 2022

Velkommen til sesongavslutning
med premieutdeling for klubbmesterskap og trippelrenn
og utdeling av utmerkelser! 

Du skal ikke se bort i fra at det blir servering, ei enkel sådan.